שיווק באינטרנט 

שיווק באינטרנט ניתן לעשות במגוון רחב של דרכים. האינטרנט הפך לזירה מועדפת מאוד לפרסום ולשיווק על-ידי מפרסמים ופרסומאים אשר השכילו להבין את יתרונותיו הרבים של האינטרנט. אין פלא שכל שעובר הזמן לא רק האינטרנט תופס חלק גדול יותר בחייהם של גולשי האינטרנט אלא גם שיווק באינטרנט הולך ותופס דומיננטיות רבה יותר. פיתוחן והפופולאריות העצומה שזוכות לה הרשתות החברתיות שפועלות ברשת האינטרנט גרמו להופעה של שיווק באינטרנט דרך רשתות אלו. ככל שהפופולאריות של רשתות חברתיות ברשת גוברת כך יש בהן יותר מסעות וקמפיינים של  שיווק באינטרנט. יתרון אחד משמעותי שמציעות הרשתות החברתיות למשווקים ולמפרסמים הוא שהן אוספות כמויות מידע עצומות על אלו שגולשים באתר שלהן. מידע זה עובר הלאה למפרמים ולמשווקים. כך ניתן להעלות מסעות שיווק באינטרנט אשר מיועד לקהלים ספציפיים.

 
שיווק באינטרנט דרך רשתות חברתיות הינו נכס עצום עבור המשווקים והמפרסמים אשר שווה להם כסף רב. באמצעות רשתות אלו למעשה ניתן להתאים קמפיינים של שיווק באינטרנט לקהלי יעד מוגדרים. הרשתות החברתיות למעשה מפלחות את הגולשים לפי מין, מצב אקדמי, גיל, תחומי עניין ועוד דבר ששווה הון תועפות למפרסמים ולמשווקים. דבר זה אינו ייחודי רק לרשתות חברתיות. ישנם חשבונות דואר אלקטרוני אשר לוקחים שימוש בתוכן ההודעות עצמן ומוכרים מידע משמעותי זה למשווקים ולמפרסמים. אלו יכולים להתאים מודעות של שיווק באינטרנט אל תחומי העניין אשר עלו במהלך שיחות הדואר האלקטרוני.
 
שיווק באינטרנט עושה שימוש ציני ונצלני במידע האישי שגולשי רשת האינטרנט חושפים ברשת. עם זאת, מסעות שיווק באינטרנט למעשה גורמות להמשך פעילותם של אתרי אינטרנט רבים. ללא כסף שמגיע אליהם ממפרסמים וממשווקים וללא שיווק באינטרנט ופרסום ברשת האינטרנט לאתרים רבים אין מקור מימון חלופי. כך שישנם חסרונות ברורים ויתרונות ברורים למסעות שיווק באינטרנט.