פרסום באינטרנט 

פרסום באינטרנט הינו סוג של פרסום אשר הולך ותופס תאוצה ככל שהאינטרנט מוסיף לתפוס דומיננטיות עצומה בחייהם של רבים. לא בכדי פרסום באינטרנט הוא תחום אשר הולך ומתפתח. כיום האינטרנט מהווה גורם מרכזי מאוד בחייהם של רבים. ניתן לעשות קניות של אוכל וקניות של בגדים דרך האינטרנט. למעשה כיום כמעט אין דבר שאי אפשר לרכוש דרך האינטרנט. פרסום באינטרנט הוא לעתים משתלם במיוחד למפרסמים בגלל שהקנייה דרך רשת האינטרנט הינה מיידית. כך בניגוד למדיומים אחרים פרסום באינטרנט מאפשר לגולשי האינטרנט להתרשם מהמוצר ומייד לאחר מכן לקנות אותו וכל זאת אפילו מבלי לקום מהכסא שליד מקלדת המחשב. זהו מדיום מאוד מיוחד ששונה מאוד ממדיומים קלאסיים כמו טלוויזיה, רדיו, כתבי עת ועיתונים ועל כן פרסום באינטרנט שונה מאוד מפרסום ממדיומים אחרים.

 
פרסום באינטרנט הינו כוח כלכלי חזק מאוד אשר מניע ומפתח את רשת האינטרנט. רוב רובם של אתרי האינטרנט מצליחים להמשיך ולקיים את פעילותם ואף להרחיב את פעילותם בעזרת פרסום באינטרנט. בהעדר פרסום באינטרנט לאתרי אינטרנט אלה לא יהיה מקור הכנסה אחר. ישנם אתרי אינטרנט אשר גובים מגולשי האינטרנט תשלום תמורת צפייה בתכניו של האתר. אתרי אינטרנט שונים מתקיימים כתוצאה מתרומות וכמובן שיש אתרי אינטרנט אשר ממומנים על-ידי חברות גדולות וארגונים מסחריים שונים. פרסום באינטרנט אכן אחראי על קידום ואחזקה של חלק לא קטן מאתרי האינטרנט.
 
פרסום באינטרנט גורם לאתרי אינטרנט רבים לשפר את התוכן אותו גולשי האינטרנט מקבלים. כך למשל אתרי חדשות רבים יותר מכניסים סרטוני חדשות משום שהמפרסמים לוחצים עליהם לעשות כן. הסיבה לכך היא שסרטונים באינטרנט מאפשרים למפרסמים להכניס מסעות פרסום באינטרנט לפני שידור הסרטונים. זוהי רק דוגמא לכך כיצד ניתן לשפר תוכן באתרי אינטרנט על-ידי פרסום באינטרנט.