אחסון אתרים 

אם אתם מקימים או שהקמתם עכשיו אתר אינטרנט חדש, וודאי כבר נתקלים או שמעתם את המונח אחסון אתרים. אם אתם עדיין לא יודעים מה זה אחסון אתרים, המאמר הזה הוא במיוחד בשבילכם. אז כדי להשתלב ברשת האינטרנט הענפה, אין זה מספיק רק שיהיה לכם אתר אינטרנט, איכותי ככל שיהיה. השלב הבא מיד לאחר הקמת אתרי אינטרנט הוא לדאוג שיהיה להם אחסון אתרים. כמו שאתם שומרים קובץ או תוכנה במחשב שלכם וצריכים לשמור אותם על מנת להשתמש בהם בעתיד, כך גם כאשר מדברים על אתר אינטרנט, רק שאת האתר אתם לא יכולים לשמור על המחשב שלכם. כדי שהאתר יתחבר לרשת האינטרנט צריך למעשה לשמור אותו על שרת אחר, או אם תרצו, מחשב מרוחק שהוא למעשה מבצע לכם אחסון אתרים, שומר את כל התכנים, הקבצים, ממשקי העבודה וכולי ודואג שהאתר יהיה באוויר ויפעל ללא תקלות.

כיום ישנם סוגים שונים של שרתים כאלה לאחסון אתרים שניתן לבחור מביניהם על פי הצרכים שלכם ועל פי המאפיינים של אתרכם. סוג אחד של אחסון אתרים הוא האופציה החינמית. סוג זה של אחסון אתרים מתאים במיוחד לאתרים קטנים יחסית או לאנשים הרוצים להקים אתר לשימוש חובבני. היתרון של סוג זה הוא כמובן שהשירות ניתן ללא עלות, אך ישנם חסרונות כמו למשל שאתר בעל נפח גדול לא יוכל להשתמש בסוג זה, בדרך כלל תהיינה פרסומות רבות על גבי העמודים שלכם ולא תוכלו להנות מתמיכה טכנית מסודרת.

סוג אחר הוא אחסון אתרים שיתופי שהוא הסוג המקובל ביותר ועל שרת כזה יכולים לעבוד כמה משתמשים במקביל וכך להנות ממחיר מוזל יותר. כאן תוכלו לבחור בין חבילות המתאימות לצרכים של אתרכם ותוכלו לקבל גם שירות ותמיכה שוטפים. סוג נוסף הוא אחסון אתרים על שרת פרטי. סוג זה של אחסון אתרים מתאים לאתרים בעלי נפח גדול עד כדי שהם צריכים שרת משל עצמם ללא הפרעות ונפילות, אך התשלום על סוג זה הוא בדרך כלל גבוה וכן, יכולת טכנית ומקצועית לטפל בו.

לסיכום, אם אתם רוצים להעלות אתר חדש, בידקו איזה סוג של אחסון אתרים מתאים לצרכים של האתר שלכם וקדימה, תתחילו להשתלב ברשת.